Biz Kimiz?

Genç Kuşak, gençlerin kişisel gelişimine ve sosyalleşmesine destek sağlamak, onların daha önde olduğu bir Uşak inşasını temin etmek hayaliyle hayata geçirilmiş bir Uşak Belediyesi projesidir.

Bizzat Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çakın’ın öncü olduğu proje ile belediyemiz başta olmak üzere, yerel kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birlikleri yapılmakta, gençlerimizin sosyal hayatta daha etkin rol alması sağlanmaktadır.

Bir yandan Genç Kuşak tarafından sosyal sorumluluk projeleri, çevre dostu projeler, kültürel ve sanatsal etkinlikler, engelli bireylerimiz için çalışmalar ve çeşitli yarışmalar yapılırken bir yandan da gençlerimizin üreteceği fikirler hayata geçirilmektedir.


Biz Kimiz
Biz Kimiz

Gençler Üretecek, Genç Kuşak Gerçekleştirecek

Genç Kuşak’ın faaliyet alanı sınırlı olmamakla beraber alanında uzman eğitimcilerin katıldığı seminer , konferans , sertifikalı kurs , spor turnuvaları , çocuk şenliği , festival , Uşak’ın tarihi bölgelerinde kamp yapma, şehir gezileri ,   fotoğraf–video-resim yarışmaları, müzik , dans , teknoloji uyumlu çalışmalar, eğlenceli aktiviteler ve iddialı ödüllerle pek çok alanda proje gerçekleştirmeyi planlıyor. Uşak Belediyesi , gençleri bir araya getiren çalışmalarıyla gençler arasında dostluk , kardeşlik gibi kavramları pekiştirmeyi, geleneksel değerlerimize sahip çıkmayı, dinamik bir topluluk oluşturmayı amaçlıyor.

Misyon

Genç Kuşak Misyonu

Uşak’ta gençlere yönelik hizmetleri hayata geçirerek, kendilerini daha iyi ifade edebilecekleri, proje üretebilecekleri ve uygulanacak çalışmalarda yer alabilecekleri bir platformda bulunmalarını sağlamak. Gençlerimizin sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlayarak birlik ve beraberliği güçlendirmek.     

Sanat
Eğlence
Kamp
Kurs - Eğitim
Spor Turnuvaları
Teknoloji